Kreacyjne zdjęcia dokumentalne – RED WEAPON z sensorem Helium 8k s35

Jak stworzyć profesjonalne zdjęcia dokumentalne – RED WEAPON z sensorem Helium 8K S35

Jeszcze kilkanaście lat temu reklamy w formacie video mogliśmy zobaczyć jedynie w telewizji. Strony internetowe wypełnione były tekstem, a Youtube dopiero zaczynał raczkować. A dziś? Dziś naszemu życiu nieustannie towarzyszą sztuczne uśmiechy i reżyserowane uczucia. Nad wyraz kolorowe scenerie, wśród których barwni aktorzy zachwalają produkty –  wszystko po to, by nam coś sprzedać. Ja nie lubię takiej sztuczności, a Ty?

A gdyby tak zmienić perspektywę? Wyobraź sobie, że nie ma sztywnego scenariusza ani aktorów. Jest realna postać osadzona w rzeczywistej sytuacji. I obserwator, który przy pomocy kamery uwiecznia jej naturalne zachowania. Tak właśnie wygląda praca podczas tworzenia zdjęć dokumentalnych.

Film dokumentalny z samej definicji powinien być jak najmniej reżyserowany. Efekt końcowy, jaki osiągniemy, zależy od postprodukcji. Ale czy można w ten sposób stworzyć skuteczną reklamę? Jak najbardziej. Profesjonalnie przygotowany content video może zwiększyć sprzedaż produktów czy usług. Nic tak nie działa na widza, jak poczucie spójności z bohaterem i tego, że znajduje się w środku wydarzeń. A dokładnie takie wrażenia zapewnia forma dokumentalna.

 

Zdjęcia dokumentalne jako element video marketingu

Produkcja video marketingu nie składa się jedynie z losowego, poprawnie wykonanego klipu. Skuteczny content video to ciąg strategicznie ułożonych materiałów filmowych, które przyciągną klienta, zachęcą go do skorzystania z usługi i sprawią, że będzie do Ciebie wracał. Imbardziej będą rzeczywiste, tym lepszy efekt końcowy. Dlatego warto wykorzystać możliwości, jakie daje produkcja krótkich filmów dokumentalnych w celach reklamowych.

RED WEAPON – najlepszy sprzęt do produkcji filmów dokumentalnych

Zdjęcia dodane do wpisu zostały wykonane kamerą RED WEAPON z sensorem Helium 8K S35 oraz dwoma obiektywami anamorficznymi stało ogniskowymi: 50mm T1.2 oraz 75mm T1.4 Lomo Anamorphic Superspeed, oraz sferycznym obiektywie 35mm Zeiss Super Speed T2.1.

RED WEAPON to prawdziwy lider na rynku sprzętu filmowego. Dlaczego wybrałem właśnie ten model? Aby uzyskać najlepszy rezultat produkcji dokumentalnej, należy zminimalizować ingerencję reżysera, za to wykorzystać szerokie możliwości postprodukcji.I właśnie takie opcje daje nam kamera marki RED. Dynamika o wartości EV 16,5 pozwala na pracę w niskim kluczu oświetleniowymGdyby warunki oświetleniowe były naprawdę trudne, w dalszym ciągu moglibyśmy zrealizować materiał korzystając z technologii HDR

Co jeszcze ten sprzęt kryje w zanadrzu? Efekt slow motion przykuwa uwagę widza na istotnym fragmencie. Sensor generuje rozdzielczość 8k, co umożliwia kluczowanie efektów, takich jak tworzenie świata przez zastosowanie green screena i technologii 3D. Tak wysoka rozdzielczość pozwala również uzyskać idealny obraz po kolor korekcji. Z RED WEAPON ogranicza nas tylko wyobraźnia.