image

Czy potrafisz wyobrazić sobie obecny świat bez filmu? Pomyśl przez chwilę. Nie ma telewizji, jaką znamy. Internet to same litery i cyfry. Kolorowe reklamy znikają, a Twój ulubiony serial zastępują podcasty. Jedyny obraz, jaki widzisz, to czarne tło. Albo białe. Albo szare. Zresztą, przecież to już bez znaczenia… Twoja ulubiona piosenka nie przyciągnie Cię więcej dynamicznym teledyskiem. Brak bodźców wzrokowych powoduje zobojętnienie.

Na szczęście scenariusz z powyższej historii nam nie grozi. Przemysł filmowy stale się rozwija. Gdy mówimy o kinowych hitach, skupiamy się głównie na roli aktorów. Czy wiesz jednak, jak wyglądałby efekt końcowy, gdyby nie działalność operatora filmowego? Kamera to jeden z głównych elementów odpowiadających za ostateczny wygląd ekranizacji. Praca na planie zdjęciowym to nie włączenie sprzętu i czekanie na koniec sceny. Największe arcydzieła nie powstają z przypadku. Każde ustawienie, światło i kadr są starannie planowane. Nawet najlepszy aktor i scenariusz nie obronią się, jeśli profesjonalista nie zadba o obraz.

Operator filmowy – jak połączyłem pasję z zawodem?

Od kilkunastu lat zajmuję się filmowaniem. Zaczęło się od nagrywania przyjaciela. Chwilę potem okazało się, że nie potrafię żyć bez obrazów stworzonych za pomocą kamery. Sztuki filmowania postanowiłem uczyć się od najlepszych. Współpracowałem dotychczas m.in. z WFDiF, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Papaya Films, Canal +, Graffiti Films, Wajda Studio, Akson Studio, Stream Online oraz wieloma innymi.

Plan filmowy to mój drugi dom, a obraz jest dla mnie sposobem na porozumiewanie się ze światem. Zanim nacisnę przycisk REC na kamerze, skanuje oczami całą powierzchnię kadru. Kiedy rozpocznę nagrywanie, nie będzie już miejsca na poprawki. Dlatego ustalam każdy detal – poprawną kompozycję, odpowiedni kontrast, subtelnoś ruchu. Dopilnowanie każdego szczegółu sprawia, że moi klienci otrzymują produkcję spełniającą ich oczekiwania. Odbiorcy zaś są w stanie poczuć prawdziwe emocje.

Jakie projekty mogę dla Ciebie wykonać jako operator filmowy?

Szukasz kogoś, kto stworzy perswazyjny spot reklamowy?

Potrzebujesz pasjonata zajmującego się produkcją i nagrywaniem teledysków?

Poszukujesz profesjonalisty, który nakręci film fabularny albo poruszający dokument?

Kamera towarzyszy mi w każdym momencie życia. Jako profesjonalny operator filmowy zrealizuję dla Ciebie niepowtarzalną ekranizację.

Do tej pory miałem swój udział w stworzeniu kilkudziesięciu projektów. Dokładne szczegóły znajdziesz w moim portfolio. Poza działalnością artystyczną otwieram się również na video marketing. Dodatkowo, na swoim koncie mam kilka projektów przygotowanych osobiście od początku do końca. Tworzyłem do nich nie tylko zdjęcia, ale też scenariusz i reżyserię. Krótkim nagraniem potrafię zbudować wizerunek i zaufanie do marki oraz sprawić, że odbiorcy zapragną mieć Twój produkt. Jedna chwila decyduje o tym, czy ktoś obejrzy reklamę. Nie pozwól, by ktokolwiek przeszedł obok Twojej oferty obojętnie.

Swoje działania skupiam głównie na pracy w Warszawie, ale poruszam się po całym kraju. Jeśli planujesz stworzyć materiał video i potrzebujesz profesjonalnego operatora filmowego, zapraszam do kontaktu.